Správná zálivka


Správná zálivka

Přestože se to zdá jako samozřejmá věc, tak jí mnoho zahrádkářů dělá špatně. Buď spoléhají, že si příroda sama poradí a dešťová voda stačí, nebo to řeší hadicí se studenou vodou, kdykoliv je to napadne.Obě varianty jsou špatně a vaše zahrádka tím velmi trpí. Naštěstí existuje několik možností jak zajistit, aby zahrádka netrpěla nevhodnou zálivkou.

Uchovávejte dešťovou vodu

1, .Je to velmi jednoduché a přitom účinné. Stačí dát pod vyústění okapu starý barel nebo podobnou nádobu. Dešťová voda bude stýkat do barelu a zároveň jí budete mít po čase odstátou, a tudíž nebude tvrdá. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na důležitý fakt, a to ten, že je to řešení zadarmo. Celkově tak ušetříte nemalé prostředky v porovnání s tím, co byste utratili za vodu z kohoutku.

Zálivka v nevhodnou dobu

2, k dalším nešvarům našich zahrádkářů patří zálivka v nevhodnou dobu, to jest nejčastěji na prudkém slunci. Zálivka provedena v tuto dobu způsobí obvykle rostlinám šok a dříve či později uhynou. Doporučuje se proto zálivku dělat ráno, ještě dříve než začne pálit slunce nebo večer, kdy už nepálí. Jen zálivka v tuto dobu je pro vaší zahradu přínosná a rostliny tím netrpí. Může nastat i situace, že prostě nemáte čas v tuto dobu zálivku dělat. Nic se neděje. Na trhu je nepřeberné množství řešení, které tento problém vyřeší za Vás. Nejenom, že lze rozvést pomocí trubek vodu do každého záhonku, ale lze i připojit časovač, který spustí zalévání ve vámi nastavenou dobu. Tyto potřeby obvykle lze zakoupit v hobby marketech nebo ve specializovaných zahrádkářství.

Chybné hnojení

3, Zahrádku lze zalévat nejenom v nevhodnou dobu, ale i nevhodnou vodou. O neodstáté vodě jsme se už zmiňovali, ale nebezpečí pro naší zahrádku lze najít i v jinak dobře míněném úmyslu. Tím nebezpečím je hnojení. Spousta zahrádkářů hnojí tak nějak od oka, prostě nalijí množství hnojiva do konve, kterou hnojí a protože nevidí hned negativní důsledky, mají pocit, že vše dělají tak, jak mají. Je ale třeba si uvědomit, že není nutné přidávat hnojivo do každé zálivky a už vůbec ne od oka. O zahrádku je nutné se starat pečlivě, a tím docílíme toho, že nám rozkvete do krásy. A proto je třeba dodržet všechna pravidla, od správné vody, přes zalévání ve vhodnou dobu, až po předepsané dávkování hnojiva.

 

You may also like