5-doplnku-pro-vas-kultivator


5-doplnku-pro-vas-kultivator

Většina zahrádkářů používá kultivátor k tomu, k čemu je určen, a to ke kultivaci půdy. Víte ale, že existuje spousty doplňků, které vám z něj udělají mocného pomocníka v mnoha dalších činnostech?

1, Kola

Samozřejmě že i váš kultivátor má kola od výroby, ale jestliže máte pozemek trochu větší, tak už se vyplatí investovat do kovových kol, které se nezanáší, případně dokoupit návleky na orbu.

2, Pluh

Kdo to s orbou myslí vážně, tak by si měl pořídit pluh. Levnější jsou jednostranné, pro fajnšmekry se dělají i obracecí. Při výběru pluhu byste měli mít na paměti, že kultivátor přeci jen není traktor a jeho výkon je omezený, a tak asi nebude nejvhodnější do tvrdé a kamenité půdy.

3, Kypřiče

Přesto, že jste si před zimou půdu hezky zorali, tak na jaře jsou vaše hroudy tatam. V tu chvíli je vhodné půdu urovnat a prokypřit. A na to jsou dobré kypřiče. Dají se pořídit za pár peněz a překvapivě vykonají dobrou práci.

4, Brambory

Než to dělat ručně je lepší práci svěřit strojům. A i náš oblíbený kultivátor to zvládne. Stačí ho vybavit hrobkovací radlicí, která udělá lůžka na brambory. No a na podzim se zase bude hodit vyorávač brambor, s kterým vám nehrozí ohýbání se nad řádky brambor.

Strojového vyorávání se sice bojí hodně zahrádkářů, ale realita není naštěstí tak hrozná. Poškozených brambor není tolik, jak se může zdát.

5, Na louku

A nakonec tu máme něco pro šetřivé velkostatkáře. Pokud nechcete investovat do sekaček pro sekání vaší louky, do traktůrku už vůbec ne a na kosu si netroufáte, můžete zvolit zlatou střední cestu, a to vylepšit váš kultivátor. Lze na něj pořídit nástavec, který vám sekání louky zajistí a navíc to můžete vylepšit i obracečkou sena. A aby se vám to neválelo jen tak na louce, lze mít i vozík. Tím již získáte tak dokonalý kultivátor, že vám ho bude závidět soused nejen z Boleslavi.

Foto: / 123RF Stock Photo

You may also like