Vodní zahrádka


Vodní zahrádka

V zahradničení se objevuje mnoho nových trendů a jedním z nich je vodní zahradničení. Vodní zahrady mohou mít podobu vodopádů, jezírek, fontán, které mohou být obohaceny kombinací kamenů a osvětlení, rostlin a ryb. Vodní zahradničení nemusí být ani jezírko nebo přírodní zdroj vody, může ho tvořit jen plastová vana, v podstatě cokoli, co pojme vodu.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při vodním zahradničení zvážit, je pravděpodobně zvolené místo. Protože rostliny i ryby potřebují dostatek slunečního světla, jsou nejvhodnější místa na přímém světle, daleko od stromů a keřů. To také pomůže zabránit hromadění listí a nečistot ve vodě.

Při plánování vodní zahrady se nejprve rozhodněte, jakou chcete mít velikost. To bude záviset na tom, kolik peněz jste ochotni utratit, protože vodní zahrada se může prodražit, pokud se rozhodnete pro velkou zahradu plnou rostlin, kamenů, ryb a světel. Zvažte také velikost našeho pozemku a množství času, které chcete strávit údržbou vodní zahrady.

Jaké rostliny

Když si vybíráte, jaký typ vodních rostlin chcete mít, pamatujte, že rostliny by měly pokrývat jen asi polovinu vodní plochy. Rostliny mohou být volně plovoucí, ponořené nebo okrajové. To, které si vyberete, je pouze otázkou osobních preferencí. Některé rostliny jsou dobré pro svou vůni, některé poskytují více kyslíku než jiné a udržují zdraví bazénu a některé jsou prostě krásné. Ryby jsou nejen pěkné na pohled, ale jsou také velmi prospěšné. Ryby pomáhají udržovat minimum nečistot a pomáhají v boji proti larvám a jinému hmyzu.

Jedním z hlavních problémů při vodním zahradničení je udržet vodu čistou od řas. Problémy s řasami jsou obvykle způsobeny příliš velkým množstvím živin ve vodě z příliš častého krmení ryb nebo z nadměrného hnojení rostlin. Pokud jsou jezírka správně vyrobena a správně udržována, problémy s řasami a jejich kontrola se omezí na minimum.

Všechna zahradní jezírka bez ohledu na velikost budou potřebovat údržbu v průběhu celého roku. Správným plánováním můžete zajistit zdravou rovnováhu mezi živými a dekorativními prvky vodní zahrady, která se o sebe dokáže postarat téměř sama s jednoduchými vstupy údržby z vaší strany.
Řas se můžete zbavit omezením přísunu živin, které řasy způsobují, a to omezením krmení a hnojení, vysazením většího počtu rostlin, instalací filtračního systému nebo výměnou stávající vody za čerstvou. Lze použít některé chemické látky, například sloučeniny mědi, ale jejich nadměrné používání může zahubit rostliny a ryby.

Vodní zahradničení nezabere více času než běžné zahradničení, ale samozřejmě není zdaleka stejné. Možná jste typ člověka, který by nedokázal vypěstovat ani květinu, kdyby se o to pokusil, ale ve vodním zahradničení byste byli vynikající. Pokud hledáte způsob, jak zabrat nějaký čas nebo zkrášlit svůj dvorek, je vodní zahradničení vynikajícím způsobem. V případě, že se na zahradničení necítíte tak web Vyhledejte.cz má pro Vás spousty doporučení na zajímavé koníčky.

 

You may also like