Skleník


Skleník

Skleník – skvělý pomocník

Díky skleníku se nemusíte spoléhat jen na počasí a jeho rozmary. Skleník je sice investice, ale vrátí se vám v podobě radosti a užitku.

Kam skleník umístit?

Místo pro skleník vybírejte velmi pečlivě. Nestavte ho do míst, kde se zdržuje stín. Téměř každá rostlina potřebuje dostatek slunečního světla, a tak dle možností nasměrujte podélné strany k jihu, aby i co nejmenší plochy byly vystaveny větru.

Z čeho skleník postavit?

Na výběr je hned z několika typů konstrukcí, a to dřevěná, plastová, plechová, hliníková či ocelová. Kovové profily jsou nejtrvanlivější i cenově dostupné a plastové představují cenový střed. Ke konstrukci patří i výplně. I v tomto případě si můžete vybrat z několika variant. Zmíníme např. polykarbonátové desky, jsou často používané, pružné a nerozbitné. Hodí se i pro vytápěné skleníky, protože mají vcelku dobré izolační vlastnosti. Nevýhodou však může být menší propustnost světla či vyšší cena. Dále se na zasklení hodí sklo a plexisklo. Ale myslete na to, že žádná výplň skleníku není nerozbitná.

Větrání je třeba

Nesmíme zapomenout na nezbytné odvětrávání, které odvádí přebytečné teplo a vlhkost. K tomu poslouží střešní okna ovládaná ručně nebo automaticky.

Potřebuji vytápění?

Vytápění není třeba, jen pokud chcete pěstovat vyloženě teplomilné rostliny, ale takové vytápění je i ekonomicky nákladné.

Kolik skleník bude stát?

Na trhu seženeme velké množství různých variant. Nejlevnější malý skleník se dá sehnat za cenu pohybující se kolem částky 10 000 Kč.

 

You may also like