Nářadí na zahradu


Nářadí na zahradu

Chcete se pustit do zahradničení, ale nemáte ani ponětí, co všechno k tomu budete potřebovat? Zde najdete alespoň základní výbavu do začátku.
Pokud chcete zahradu jako celek opravdu krásnou a reprezentativní, nesmíte na nic zapomenout.

Jak se obléknout?

Ještě než na zahradu vůbec vyjdete, měli byste se i vy připravit. Nejlépe pohodlné oblečení, při kterém se můžete ohýbat a poklekávat. Stačí starší košile a plátěné kalhoty a oblíbené holínky. Při slunném počasí jistě nepohrdnete slamákem či kšiltovkou. Na ochranu rukou si pořiďte zahradnické rukavice.

Výběr nářadí

Mezi základní nářadí patří rýč, hrábě, lopata, nůžky a motyčky. Obecně lze říci, že je lepší vybírat nářadí z kvalitnějšího silnějšího ocelového plechu nebo pozinkované. Plasty jsou sice levnější, ale méně vydrží. Nezáleží na tom, jestli vyberete rýč špičatý, kulatý nebo rovný. Každý se hodí na něco jiného, důležité je, aby měl pevnou a zaoblenou nášlapnou hranu. Hrábě kupte hned dvoje. Jedny vějířové na hrabání listí a trávy a druhé ocelové s ostrými hroty na zeminu. Motyčky se také hodí nejméně ve dvojím provedení, malá motyčka a trojzubec vám pomohou s plevelem i s jeho kořeny.

Sázení, setí a zalévání

Na setí semínek i menší sazeničky potřebujete sázecí kolík. I ten je lepší mít dvakrát, spojený provázkem vytyčíte pěkně rovné řádky. Nezbytnou pomůckou při zahradničení je větší konev na záhony, menší konvička na truhlíky nebo menší nádoby. Na menší záhonek využijete na pletí plevelu menší košík nebo jinou vhodnou nádobu. Pro větší zahradnické práce upotřebíte kolečko. To zahálet určitě nebude, pomůže vám při odvezení trávy, kompostu nebo písku.

Kam s nářadím?

Jestliže nemáte místo na uskladnění nářadí a máte dost místa na zahradě, pořiďte zahradní domek. Nářadí tak budete mít přehledně uložené. Domek můžete využít i na převlékání do pracovního úboru, ale uskladníte tu i sekačky na trávu, ale třeba i dětské hračky.

Foto: / 123RF Stock Photo

You may also like