Jak vybrat plotostřih


Jak vybrat plotostřih

Tak jako u mnoha jiných věcí u zahrádky, i zde byste si měli nejdříve říci, na co je chcete používat. Na nejmenší plochy se vám hodí ponejvíce elektrické plotostřihy, na velké plochy se vám více hodí benzínové.

Normální nebo teleskopický plotostřih?

Stejně tak je třeba zvažovat, jak máte velký plot a zda se již nevyplatí investice do teleskopického plotostřihu. Ten může dosáhnout až do výše 4,5 metru, ale v této výšce se již očekává trocha zručnosti. Pak nesmíte také zapomenout na to, že do této výšky již nevidíte, a tak si výsledek můžete zkontrolovat až po práci ze štaflí. Nicméně útěchou vám může být to, že do této výšky nevidí ani kolemjdoucí, a tak si případných vašich nepřesností nikdo nemusí všimnout.

A co když mám dlouhý plot?

Neméně důležitý aspekt při výběru plotostřih, by měla být délka vašeho plotu a čas který potřebujete na jeho ostřihání. U elektrických plotostřihů může být limitující délka kabelu, u akumulátorových pro změnu výdrž baterie. Přestože dnes nejnovější akumulátorové plotostřihy disponují kvalitními li-Ion bateriemi, tak se přes 60 minut obvykle nedostanete. V tomto případě nezbývá než střihat buď naněkolikrát nebo si pořídit benzínový plotostřih.

A od koho mám plotostřih koupit?

Jelikož plotostřihy bývají velmi zatěžované, vyplatí se koupit stroj od kvalitních a renomovaných výrobců. Ti je mají obvykle vyrobené z kvalitních materiálů a garantují jejich dlouhou výdrž. Nespornou výhodou též bývá hustá servisní síť a rychlost opravy. Naproti tomu asijské plotostřihy bývají velmi levné, ale kvalita obvykle odpovídá ceně. Zvlášť je to patrné u akumulátorových plotostřihů, kde nejenom výdrž baterií nepřekračuje půl hodiny, ale navíc si neporadí ani se slabými větvičkami. Proto je lepší těmto strojům se vyhnout a připlatit si za kvalitnější plotostřih od renomovaných výrobců.

You may also like