Kouzelné truhliky


Kouzelné truhliky

Pokud jste milovníky zahrady, ale nemáte pro své zahradnické choutky místo, nezoufejte, zahradničení nemusí být nutně mimo váš dosah. V dostupném prostoru vašeho domu řekněme balkonu, terasy, paluby nebo slunného okna můžete vytvořit doslova kouzelné truhlíky, které vám přinese jen radost. Jste tedy připraveni začít sami pěstovat v truhlících…

V minulosti bylo zahradničení výhradní doménou majitele zahrady. V dnešní době si může i obyvatel bytu vypěstovat svou vysněnou zahrádku, aniž by si musel kupovat zahradu. Zahrádka z truhliků přináší potěšení z kytiček bez nutnosti týdenního sekání. V nádobě můžete pěstovat některé trvalky, letničky, a dokonce i keře a malé stromky. Pokud nemáte vhodné podmínky pro pokojové sazenice, je vždy vhodné zakoupit rostliny v nejbližším zahrádkářství. Existuje mylná představa, že všechny rostliny rostoucí v zemi nebudou růst v truhlíku. Není tomu tak. Pokud máte nějaké pochybnosti, proveďte na nich pokus.

Pěstování čehokoliv v truhlíku vyžaduje v počáteční fázi malý rozpočet. Truhlík vyžaduje málo hnojiva a vody podle specifických potřeb rostlin.

Existuje mnoho druhů zeleniny pěstované v truhlících. Můžete tak získat čerstvou zeleninu pro vaše ratatouille nebo salát. Většího uspokojení dosáhnete, když tyto vlastníma rukama vypěstované odrůdy naservírujete svým milovaným kamarádům.

Nezoufejte – pokud nemáte balkon nebo terasu. Získejte od svého pronajímatele souhlas na okenní truhlíky. Je nanejvýš možné pěstovat na slunném okně celoročně mnoho kvetoucích letniček a pokojovou zeleninu. Existuje i další typ zahrady, tzv. komunitní zahrady, které uspokojí obyvatele měst.

You may also like