5 tipů na motorové pily


5 tipů na motorové pily

Na trhu je nepřeberné množství motorových pil a jeden neví podle čeho se rozhodnout, aby vybral tu správnou. Máme pro vás pět tipů, které vám rozhodování značně ušetří.

1,

Kvalitní motorová pila by měla mít válce nejenom ze slitiny, ale hlavně zpevněné nikasilem. Tento materiál u těch nejlevnějších pil velmi často chybí, a to má v konečném důsledku vliv na životnost motoru. Výdrž takto šizeného motoru může být i několikanásobně nižší než u kvalitního motoru s vnitřkem potaženým nikasilem.

2,

U levných motorových pil narazíte na to, že mají obvykle pouze jeden pístní kroužek. I v tomto případě platí, že více znamená lépe. Obvykle první kroužek je těsnící a druhý stírací.

3, Tak jako v autě je důležitá spojka, tak i v případě motorových pil má svojí důležitost. Levná vám bude prokluzovat a přidávání otáček bude trhané. Naopak větší množství segmentu ve spojce motorové pily zajistí plynulejší přidávání otáček, a tím i snadnější práci při řezání.

4, Řetěz patří mezi klíčové součástky motorové pily. Proto by měl být co nejkvalitnější a měl mít deklarovanou co nejdelší životnost. K opotřebování řetězu přispívá jednoznačně řetězka, a tak i její kvalita má výrazný vliv na výdrž řetězu. Levnější mají hvězdicovou, ale pokud hledáte kvalitu, dívejte se po kroužkové řetězce.

5, Půlplyn je vychytávka, která vám značně prodlouží životnost motorové pily. Funguje to tak, že před startem pomocí páčky zapnete půlplyn. Nastartujete motorovou pilu a necháte jí chvilku běžet na volnoběh, aby se zahřála. V okamžiku, kdy chcete začít pracovat a sáhnete na plyn se automaticky páčka půlplynu přepne do výchozí podoby a vy můžete normálně pracovat.

Pravidel, jak vybrat tu správnou motorovou pilu je více, ale při dodržování těchto pravidel se nemůžete při výběru splést. A samozřejmé je nakupovat zahradní vybavení od renomovaných výrobců ve značkových prodejnách.

 

You may also like